Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Bildrullar 8124364



*

nr 812 4364


Bildrullar

1 par + 1, China,


1 par + 1, Kina


Estimate:

600

Sold:

SEK 1800

Auction date:

Monday Mars 4 2013
at 19:13:37


  • Bid history
Time Bidder Bid
2/3 20:00:24 1      500 kr
3/3 12:52:16 2      400 kr
3/3 12:52:38 2      500 kr
3/3 12:53:00 2      700 kr
4/3 19:02:20 3      800 kr
4/3 19:02:51 4      Vinnande bud
4/3 19:03:28 5      1.100 kr
4/3 19:04:22 5      1.400 kr
4/3 19:08:38 5      1.700 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bildrullar kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr